Archív pretekov
2018-12-1616.12.2018 Hunter Club Hunter Club 2018 Otvorená

Mapa pretekov

Pozvánka

V prípade, že ste záujemca zo zahraničia a pre návštevu pretekov potrebujete pozvánku, kontaktujte nás prosím e-mailom aspoň 2 týždne pred termínom konkrétneho preteku.

Ako usporiadať preteky

Podmienky strelnice musia umožňovať postavenie min. dvoch streleckých situácií naraz. Preteky LOS-SK sú športovým variantom reálnej obrannej streľby a preto musí byť pretek reálnou simuláciou obranných situácií.

V zmysle platných pravidiel môže byť pretek zaradený medzi klubové kolá alebo ako pohárový pretek. (min. 4 strelecké situácie). Rozhodcom na preteku LOS-SK môže byť len kvalifikovaný rozhodca, ktorý absolvoval kurz Rozhodcu LOS-SK a je držiteľom platného prekazu Rozhodcu LOS-SK.

Asociácia LOS-SK pomôže, čo sa týka poradenstva pri organizácii, uverejnenia a popularizácie preteku na oficiálnych webových stránkach, fórach a sociálnych sieťach, zabezpečenia kvalifikovaných rozhodcov a návrhu streleckých situácií, vrátane popisu situácie - legendy.

Organizátor je zodpovedný za celkovú organizáciu a zabezpečenie preteku (strelnica, vybavenie strelnice, náradie a potrebný materiál na strelecké situácie, postavenie streleckých situácií, registrácia a kontrola strelcov - vo zvláštnych prípadoch je možné požiadať o pomoc asociáciu, pomocné sily počas preteku, spracovanie hodnotenia strelcov - vo zvláštnych prípadoch je možné požiadať o pomoc asociáciu, bezpečnosť na strelnici apod).